Hakkımızda

İçeriği 2007’den bu yana EMBARQ tarafından hazırlanan TheCityFix.com, sürdürülebilir ulaşım alanında güncel haberlere, uygulama örneklerine ve araştırma sonuçlarına ulaşabileceğiniz bir platform. Mayıs 2013’te TheCityFix Türkiye’de de çalışmalarına başladı.

EMBARQ ağının bir üyesi olan EMBARQ Türkiye – Sürdürülebilir Ulaşım Derneği (SUD) tarafından hazırlanan TheCityFix Türkiye, Türkiye’den ve dünyadan sürdürülebilir ulaşım haberleri ve uygulamalarının yer aldığı Türkçe içerikli bir kaynak oluşturmayı hedefliyor.

EMBARQ Türkiye – Sürdürülebilir Ulaşım Derneği Hakkında

EMBARQ Türkiye – Sürdürülebilir Ulaşım Derneği, çevreyi ve insan sağlığını her geçen gün daha fazla tehdit eden kent içi ulaşım sorunlarına sürdürülebilir çözümler üreterek kentlerimizdeki yaşam kalitesini iyileştirme amacıyla kurulmuştur. Kâr amacı gütmeyen, araştırma ve uygulama konularına odaklanmış bir sivil toplum kuruluşudur ve EMBARQ ağının üyesidir.

EMBARQ Türkiye – Sürdürülebilir Ulaşım Derneği, yerel idarelerle birlikte çalışarak kent içi ulaşım sorunlarına çözümler üretmekte ve bu çözümlerin uygulanma sürecinde gerekli olan yurt içi ve yurt dışı uzman desteğini sağlamaktadır. Hava kirliliğinin azaltılması, ulaşımın yaşam kalitesi üzerindeki olumsuz etkilerinin giderilmesi, güvenli, erişilebilir ve temiz ortak yaşam alanlarının oluşturulması konularında projeler geliştirmekte ve bu projeleri yerel yönetimlerle iş birliği yaparak uygulamaya koymaktadır. Dernek, çevreyi ve insan sağlığını her geçen gün daha fazla tehdit eden kent içi ulaşım sorunlarına sürdürülebilir çözümler üretirken, şehirlerde yaşam kalitesinin iyileştirilmesini amaçlamaktadır.

Bize Ulaşın

Kentiçi ulaşımın sürdürülebilir bir hale gelebilmesi için çeşitli uzmanlık alanlarından farklı fikirlere ihtiyacımız olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle, TheCityFix Türkiye’nin içeriğini oluştururken değişik görüşlere yer vermek ve yazar havuzumuzu genişletmek istiyoruz. Siz de yazılarınızla çabamıza gönüllü destek vermek isterseniz, bize ulaşabilirsiniz.

Diğer soru, görüş veya önerileriniz için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilrsiniz.


[contact-form subject=”TheCityFix Türkiye – Yorum” to=”esuel@embarqturkiye.org”] [contact-field label=”Ad Soyad” type=”name” required=”true” /] [contact-field label=”E-posta” type=”email” required=”true” /] [contact-field label=”Soru, görüş veya yorumlarınız” type=”textarea” required=”true” /] [/contact-form]