26 Ağustos Pazartesi: Yaşanabilir ve Güvenli Kentler Semineri
Fotoğraf: NYCDOT

Fotoğraf: NYCDOT

write essays for money

EMBARQ Türkiye, New York Ulaştırma Departmanı’ndan Kıdemli Planlama ve Araştırma Müdürü Matthew Roe’nin katılacağı bir seminer düzenliyor.

Matthew Roe,  New York kentinde otomobil öncelikli sokakları yaya ve bisikletlilerin kullanımına açmak ve daha yaşanabilir mekanlar haline getirmek için farklı çalışmaların içinde yer alıyor.

Roe’nin destek verdiği önemli projeleri arasında Broadway üzerindeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla hayata geçirilen “Green Light for Midtown” ve Times Square ve Herald Square’de yaya alanlarının arttırılması projeleri bulunuyor. Bunlara ek olarak, Roe internet üzerinden ulaşılabilen New York sokaklarını yeniden tasarlamak için hazırlanan “Sokak Mekanlarının Tasarımı Kılavuzu”na da katkıda bulunmuş.

Matthew Roe, deneyimlerini paylaşmak ve sokak mekanlarının tasarımı üzerine “Yaşanabilir ve Güvenli Kentler” isimli bir seminer vermek üzere 26 Ağustos 2013’te İstanbul’da olacak. Seminerin programını aşağıda bulabilirsiniz.

Tarih:              26 Ağustos 2013, Pazartesi
Yer:                 Ayrıca bildirilecektir.
Saat:               13:00 – 17:00
Kayıt:              info@embarqturkiye.org
Seminer dili:  İngilizce’dir. Simültane çeviri yapılacaktır.

Program

13:00               Açılış
13:30               Büyük Sokakların Değeri:
                        Yaşanabilir ve güvenli sokakların yaşam kalitesi ve ekonomi üzerindeki olumlu etkileri
14:00               Veriye Dayalı Tasarım:
                        Sokak tasarımının en iyi örnekleri: bisiklet, yayalaştırma, yol güvenliği vb. projelerden örnekler
15:00               Google StreetView ile sanal gezi
15:30               Uygulamalı tasarım seansı
16:30               Kapanış

Matthew J. Roe kimdir?

Lisans eğitimini Wesleyan Üniversitesi’nde tamamlayan Matthew Roe, Columbia Üniversitesi Planlama ve Koruma kürsüsünden Kentsel Planlama yüksek lisans derecesini aldı. Roe, 2008 yılından itibaren New York Ulaştırma Departmanı’nda Planlama ve Araştırma Müdürü olarak, 2009 Eylül’den bu yana ise Kıdemli Planlama ve Araştırma Müdürü olarak görev yapmaktadır. Sokak planlaması ve iyileştirme üzerine birçok sunum yapmış ve makalesi yayınlanmış olan Roe, sürdürülebilir ulaşım ve kentsel hayatın iyileştirilmesi amacı ile New York şehrinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Photo-Matthew-Roe

zp8497586rq

Bu yazıya yorum yapılamıyor.