WICS 2014 & EMBARQ Türkiye Sunar: Akıllı Şehirler’de Ulaşım Özel Paneli, 10 Aralık 2014

Londra merkezli EurAsia Strategies tarafından 10-11 Aralık 2014 tarihlerinde Conrad İstanbul Otel’de üçüncüsü düzenlenecek olan WICS – Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi’nin ilk günü EMBARQ Türkiye işbirliği ile Akılllı Şehirlerde Ulaşım Özel Paneli gerçekleştirilecektir. 10 Aralık günü saat 16:00-17:30 arasında Conrad İstanbul Hotel’in Balo Salonu‘nda düzenlenecek olan Panele katılacak kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör ve sivil   toplum kuruluşlarının temsilcileri dünyadaki ve Türkiye’deki akıllı ve sürdürülebilir ulaşım gündemini tartışacak.

WICS 2014 (World Intelligent Cities Summit – Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi) 10-11 Aralık 2014 tarihlerinde Conrad İstanbul Otel’de 100’ün üzerinde lider, uluslararası konuşmacının sunumları ile gerçekleştirilecektir.

 

*Sürdürülebilir ve akıllı şehir nedir? *Yaşadığınız şehirdeki trafik yoğunluğu nasıl azaltılabilir, hareketlilik nasıl arttırılabilir ve maliyetler nasıl düşürülebilir? *Farklı kurumların katılımları ile entegre bir çözüm sağlanabilir mi? *En iyi uygulamalar hangileri? *Şehirlerimizde daha verimli, etkili ve sürdürülebilir bir hareketlilik için hangi düzenlemelerin yapılması gerekiyor? *Kentlere ekonomik katkı sağlayacak iş modelleri hangileridir? *Mevcut ulaşım altyapısına akıllı sistemleri entegre ederken karşılaşılan sorunlar nelerdir?

 

EMBARQ Türkiye – Sürdürülebilir Ulaşım Derneği, yukarıdaki soruların cevap bulabileceği, kentsel gelişimin ulaşım ve hareketlilik ayağı ile toplu taşıma odaklı gelişim, yol güvenliği, erişilebilirlik, kamusal alan kullanımı ve güvenliği konularının tartışılacağı “Akıllı Şehirler’de Ulaşım Özel Paneli”ni bu sene üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi kapsamı’nda düzenliyor. Moderatörlüğünü EMBARQ Türkiye Direktörü Arzu Tekir’in üstlendiği panelin konuşmacıları arasında AB Türkiye Delegasyonu Ulaştırma Sektör Yöneticisi Dr. Göktuğ Kara, İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci, Shell Foundation Direktör Yardımcısı Judith Pollock ile TAGES Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Arsan yer alıyor.

Ücretsiz olarak 10 Aralık Çarşamba günü Conrad Otel İstanbul’da 16:00 – 17:30 saatleri arasında gerçekleşecek panele yerel yönetimler ve kamu kuruluşlarından temsilciler, kalkınma ajansları, sivil toplum kuruluşları, şehir plancıları, mimarlar, ulaştırma mühendisleri, inşaat mühendisleri, çevre mühendisleri ve sürdürülebilir kentleşme, ulaşım ve kalkıma konuları ile ilgilenen bütün paydaşların katılımcı olarak beklenmektedir. Panele kayıt için detaylar aşağıda yer almaktadır.


İngilizce – Türkçe simültane çeviri yapılacaktır.

Bilgi için EMBARQ Türkiye İletişim Sorumlusu Hande Küçükcoşkun Dönmez:

Email: hkucukcoskun@embarqturkiye.org
Tel: 0212-243-5305

KAYIT VE ZİRVE HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN (Kayıt talebinize istinaden onay emailinin gönderilmesi ve etkinlik alanına girişte onay mesajının gösterilmesi zorunludur)
Aslı Yiğit
Research Analyst | EurAsia Strategies
Tel 1:
+44 844 318 08 00 | Tel 2: +44 843 289 37 33
Email: asli@eurasiastrategies.com
Company Email:
info@eurasiastrategies.com